Στο ''μηδέν'' Καραϊσκάκης και Δόξα Δράμας ...(0-0) ! (video)

Γράφτηκε από τον
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Σε μια αναμέτρηση χωρίς πολλές φάσεις και ιδιαίτερες συγκινήσεις, η Δόξα πήρε τη «λευκή» ισοπαλία μέσα στην Άρτα και την έδρα του Καραϊσκάκη με το τελικό 0-0, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Football League.
Η Δόξα στο ξεκίνημα του πρώτου ημιχρόνου μπήκε δυνατά, είχε δύο καλές φάσεις και μέχρι το ημίωρο έπαιξε ποδόσφαιρο κατοχής. Στο τελευταίο τέταρτο οι γηπεδούχοι ανέκαμψαν και είχαν μια καλή φάση για γκολ στις καθυστερήσεις, όπου ο τερματοφύλακας μας Βούρας κέρδισε τη μονομαχία στο τετ α τετ με τον αντίπαλο σέντερ φορ Λουκίνα.
Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό παρέμεινε ουσιαστικά το ίδιο. Παιχνίδι χωρίς φάσεις, με τις δύο ομάδες να δυσκολεύονται να μπουν στην αντίπαλη περιοχή και τη Δόξα να ανταποδίδει με μία ευκαιρία, όμοια με αυτή του αντιπάλου της, στο 62' όταν ο Κουσκουνάς βγήκε απέναντι από τον Μέλκα και έχασε μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μακρυπόδης (Αχαΐας) / Μεσσήνης (Αχαΐας) – Στεφανής (Καρδίτσας) /4ος Παπαδόπουλος (Αχαΐας)
Κίτρινες: 72' Παπανίκος / 40' Μπαϊκαρά, 45' Μαρκόπουλος, 51' Αρναρέλλης, 92' Ντατίδης
Οι συνθέσεις:
ΠΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Σάκης Παπαβασιλείου): Μέλκας, Μπεκατώρος, Παπανίκου, Θεολόγου, Καραγιαννίδης, Μακρής, Κόλλινς (58′ Κυριάκης), Χούσος, Δημητριάδης (77′ Κουσίδης), Μακρίδης (90' Ευαγγέλου), Λουκίνας.
ΠΑΕ ΔΟΞΑ (Νίκος Κωστένογλου): Βούρας, Μπαϊκαρά (40′ λ.τρ. Μαρκόπουλος), Όστοϊτς, Γκότοβος, Γουνδουλάκης, Ματσούκας (35′ λ.τρ. Αρναρέλλης), Ντατίδης, Πεταυράκης, Κουσκουνάς, Ριζογιάννης, Σιώπης.

Δείτε τις καλύτερες φάσεις στο παρακάτω video .....