Κυριακή, 10 Δεκεμβρίου 2017 00:16

''Black''(Γαϊδαρτζής)..out .....για τον Ξηροπόταμο στις Σέρρες (2-0 απο το Παραλίμνιο) !!

Γράφτηκε από τον
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με την ήττα (2-0) στις αποσκεύες του γύρισε ο Μέγ.Αλέξ. Ξηροποτάμου που ηττήθηκε στην έδρα του πρωτοπόρου Απόλλωνα Παραλιμνίου και έτσι παρέμεινε στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα ....

Η δραμινή ομάδα αν και προσπάθησε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα δεν τα κατάφερε απέναντι στην σερραϊκή ομάδα που είχε σε μεγάλη ημέρα τον Δημήτρη Γαϊδαρτζή ο οποίος πετυχαίνοντας και τα δύο τέρματα του Παραλιμνίου έφτασε τα 9 γκολ σε ισάριθμους αγώνες...

Λεπτό προς λεπτό

11' Αντεπίθεση του Ξηροποτάμου, σουτ του Μπερούκα, έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ.

DSC 0044
14' Ο Τάντιτς κάνει ωραία προσπάθεια μπαίνει στην περιοχή, πασάρει στο σημείο του πέναλτι για τον επερχόμενο Γαϊδαρτζή όμως ο Κιουμουρτζής με έγκαιρη έξοδο αποσοβεί μία δύσκολη κατάσταση για την εστία του

17' Παράλληλη επικίνδυνη σέντρα από αριστερά του Τάκα στο πρώτο δοκάρι ο Τάντιτς πιάνει γυριστή κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει στόχο.

22' Φάουλ από αριστερά του Κουμπρόγλου, κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι ο Μπερούκας μπλοκάρει ο Γουναρίδης.

27' Σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά με καλές προϋποθέσεις του Γαϊδαρτζή, η μπάλα βρίσκει στο σώμα του Βραμέντσαλη και καταλήγει κόρνερ

34', ΓΚΟΛ, 1-0: Γαϊδαρτζής!!! Ο Λιάρας από δεξιά βγάζει ωραία σέντρα, ο Γαϊδαρτζής πιάνει νέα κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Κιουμουρτζή.

DSC 0072

36' Ο Ναλμπάντης από το ημικύκλιο της περιοχής πιάνει πολύ ωραίο και δυνατό σουτ αλλά αποκρούει εντυπωσιακά ο Κιουμουρτζής σε κόρνερ

41' σέντρα από αριστερά του Κουμπρόγλου, κεφαλιά του Μπερούκα μέσα απ' την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ

52' ΠΕΝΑΛΤΥ ο Γαϊδαρτζής μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, προσπαθεί να αποφύγει τους Κεχαγιά και Γκαρακλίδη ανατρέπεται από τον πρώτο και ο διαιτητής Δραγάτης υποδεικνύει την άσπρη βούλα του πέναλτι

53' ΓΚΟΛ!!! 2-0 εκτέλεσε εύστοχα ο Γαϊδαρτζής.

58' σουτ του Μουτεσίδη απ' το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο Κιουμουρτζής

69' ωραία προσπάθεια και σουτ του Μουτεσίδη απ' το ημικύκλιο, η μπάλα λίγο άουτ απ' το δεξί κάθετο δοκάρι

71' ο Καραγκιοζίδης σέντρα από αριστερά, ο Παπίτσας πιάνει δύσκολη γυριστή κεφαλιά, δεν ανησυχεί ο Γουναρίδης που μπλοκάρει

DSC 0100

73' ένα-δύο Παπίτσα και Μπερούκα, ο τελευταίος μόνος προ του Γουναρίδη μέσα στην περιοχή και αριστερά πλάσαρε άουτ στην καλύτερη ευκαιρία τωνν φιλοξενούμενων στο παιχνίδι
88' μακρινό δυνατό σουτ του Κεχαγιά, μπλοκάρει ο Γουναρίδης

90' βεβιασμένο σουτ του Κουμπρόγλου απ' το ύψος της περιοχής κι αριστερά, η μπάλα ψηλά άουτ

ΔΕΙΤΕ ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΕΔΩ....ΜΕ ΤΟΝ ΦΑΚΟ ΤΗΣ ΧΡΙΣΤΙΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ(Π. Δημητρίου): Γουναρίδης, Λιάρας, Τάκας, Κουτζαβασίλης, Δέντσας, Μερεσιώτης, Τριανταφύλλου(85' Μεταλλίδης), Μουτεσίδης(75' Φιλέντας), Γαϊδαρτζής(85' Κουλτσιάκης), Ναλμπάντης, Τάντιτς(55' Τσομαχασβίλι)

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ(Τ. Λευκόπουλος): Κιουμουρτζής, Κεχαγιάς, Κονταξής, Γκαρακλίδης, Βραμέντσαλης, Βουτσινάς, Δημητριάδης(55' Παπίτσας), Κισίδης(46' Καραγκιοζίδης), Αμαραντίδης(46' Πετρόπουλος), Κουμπρόγλου, Μπερούκας

Διαβάστηκε 405 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 10 Δεκεμβρίου 2017 00:22