Τρίτη, 28 Ιουνίου 2016 15:09

Ξεκινούν τα προκριματικά σε Champions League και Eurora League 2016-2017 (Το πρόγραμμα)

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Το ενδιαφέρον των απανταχού ποδοσφαιρόφιλων είναι στραμμένο στο EURO, ωστόσο απόψε ο, αρχίζει επίσημα η νέα αγωνιστική περίοδος στα Κύπελλα Ευρώπης με τις πρώτες αναμετρήσεις του Α' προκριματικού γύρου στο Champions league της περιόδου 2016-2017.

Φαβορί για την πρόκριση, θεωρούνται η Φλόρα Ταλίν, η Νιους Σεντς, η Τόρσαβν και η Αλασκερτ, ενώ οι επαναληπτικοί θα διεξαχθούν το διήμερο 5 και 6 Ιουλίου 2016.

Η ORAGIASPOR-DRAMAS μπορεί να είναι το κορυφαίο αθλητικό site  της Δράμας  ωστόσο πλέον θα σας ενημερώνει για τα πάντα ....μέσα και έξω απο την Δράμα ......μέσα και έξω απο την Ελλάδα......μας το ζητήσατε.......το κάνουμε.....

 


Το πρόγραμμα, έχει ως εξής:

 

CHAMPIONS LEAGUE 

 

 

Α΄ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (28/6)

 

Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)-Λίνκολν (Γιβραλτάρ)     2-1

Νιου Σεντς (Ουαλία)-Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο)     2-1

Βαλέτα (Μάλτα)-B36 Τόρσαβν (Νήσοι Φερόε)    1-0

Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)-'Αλασκερτ (Αρμενία)    0-0

 

 

 

 

 

Β΄ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (12/13 & 19/20 Ιουλίου)

Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)-Ντούντελανζ (Λουξεμβούργο)

Χάποελ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)-Σέριφ (Μολδαβία)

Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)-Τρέντσιν (Σλοβακία)

Σάλτσμπουργκ (Αυστρία)-Λιέπαγια (Λιθουανία)

Βαρντάρ (Π.Γ.Δ.Μ.)-Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)

Νιου Σεντς (Ουαλία)/Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο)-ΑΠΟΕΛ Κύπρος

Ζρινίτσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)-Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία)

Λουντογκόρετς Ράζγκραντ (Βουλγαρία)-Μλάντοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο)

Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)-Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)/'Αλασκερτ (Αρμενία)

Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία)-Αστάνα (Καζακστάν)

*Σκεντέρμπεου (Αλβανία)-Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία)-SJK Σεϊναγιόκι (Φινλανδία)

Βαλέτα (Μάλτα)/B36 Τόρσαβν (Νήσοι Φερόε)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)-Νόρκεπινγκ (Σουηδία)

Ντούνταλκ (ΕΙΡΕ)-Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία)

Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)/Λίνκολν (Γιβραλτάρ)-Σέλτικ (Σκωτία)

Κρουσέιντερς (Β. Ιρλανδία)-Κοπεγχάγη (Δανία)

 

* Η Σκεντέρμπεου τελεί εν αναμονή της απόφασης του CAS, καθώς τελεί υπό αποκλεισμό ενός έτους από την UEFA, για συμμετοχή σε χειραγωγημένους αγώνες.

 

 

 

 

 

 

 

 

Eurora League

Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τους φίλους του ΠΑΣ Γιάννινα, αναμένεται η αναμέτρηση της Τετάρτης ανάμεσα στην νορβηγική Οντς και την Μάριεχαμν από την Φινλανδία, για τον Α' προκριματικό γύρο του Europa League. Το συγκεκριμένο ζευγάρι θ΄αναδείξει τον πρώτο «Ευρωπαίο» αντίπαλο στην Ιστορία του «Αγιαξ της Ηπείρου» που θα μπει στην διοργάνωση από τον Β' προκριματικό γύρο.

Παράλληλα, η ΑΕΚ Λάρνακας υποδέχεται την Φολγκόρε από το Σαν Μαρίνο με στόχο ένα αποτέλεσμα που θα βάλει τις βάσεις για την πρόκριση, ενώ με τον ίδιο στόχο, η Ομόνοια ταξιδεύει στην Αρμενία για ν΄αντιμετωπίσει την Μπάναντς.

Σχετικό προβάδισμα για θετικό αποτέλεσμα, έχουν οι ομάδες από την Βόρεια Ευρώπη, καθώς τα πρωταθλήματα τους είναι σε εξέλιξη, γεγονός που σημαίνει ότι βρίσκονται σε κανονικούς αγωνιστικούς ρυθμούς, σε αντίθεση με τις περισσότερες ομάδες που πρετοιμάζονται.

 

 

 

 


Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

 

Τρίτη 28 Ιουνίου 2016
================

Καπάζ (Αζερμπαϊτζάν)-Ντάτσια Κισινάου (Μολδαβία)          0-0

Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)-Ζενές Ες (Λουξεμβούργο)            1-0

Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ)-Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)      1-1

Παρτιζάνι (Αλβανία)-Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία)      0-0

Τετάρτη 29 Ιουνίου 2016
==================

Αμπερντίν (Σκοτία)-Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)

Νόμε Κάλιου (Εσθονία)-Τρακάι (Λιθουανία)

Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)-Σπαρτάκς Γιουρμάλα (Λετονία)

Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)-Γελγκάβα (Λετονία)

Ρούναβικ (Νησιά Φαρόε)-Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)

ΑΙΚ Σόλνα (Σουηδία)-Μπάλα Τάουν (Ουαλία)

Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο)-Κλίφτονβιλ (Β. Ιρλανδία)

Ντομζάλε (Σλοβενία)-Λούζιτανς (Ανδόρα)

Μποκέλ (Μαυροβούνιο)-Βοϊβοντίνα (Σερβία)

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο)

Ντίλα Γκόρι (Γεωργία)-Σιράκ (Αρμενία)

Σιρόκι Μπρίγεκ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)-Μπιρκιρκάρα (Μάλτα)

Σλάβια Σόφιας (Βουλγαρία)-Ζαγκλέμπιε Λούμπιν (Πολωνία)

Σκεντίγια (ΠΓΔΜ)-Κρακοβία (Πολωνία)

Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)-Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία)

Βαντούζ (Λιχτενστάιν)-Σίλεκς (ΠΓΔΜ)

Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)-Χιμπέρνιανς (Μάλτα)

Σλόμποντα Τούζλα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)-Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)

Τσουκαρίτσκι (Σερβία)-Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν)

Αντμίρα Βάκερ (Αυστρία)-Σπαρτάκ Μιγιάβα (Σλοβακία)

Ακτόμπε (Καζακστάν)-ΜΤΚ Βουδαπέστης (Ουγγαρία)

Μίντιλαντ (Δανία)-Σούντουβα (Λιθουανία)

Ινφονετ (Εσθονία)-Χαρτς (Σκοτία)

Στάμπαεκ (Νορβηγία)-Κόναχς Κουέι (Ουαλία)

Βέντσπιλς (Λετονία)-Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε)

Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία)-Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)

Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία)-ΗΒ Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)

Ατλάντας (Λιθουανίας)-Ελσίνκι (Φινλανδία)

Γκέτεμποργκ (Σουηδία)-Λαντούντνο Τάουν (Ουαλία)

KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία)-Γκλέναβον (Β. Ιρλανδία)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)-Ροβανιέμι (Φινλανδία)

Βαλούρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία)-Μπρόντμπι (Δανία)

Βιντεότον (Ουγγαρία)-Ζάρια Μπάλτι (Μολδαβία)

Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο)-Ντεμπρετσένι (Ουγγαρία)

Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)-Μπαλζάν (Μάλτα)

Καμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)-Σαμτρέντια (Γεωργία)

Μπάναντς (Αρμενία)-Ομόνοια (Κύπρος)

Ζίμπρου Κισινάου (Μολδαβία)-Τσικούρα Σατσκέρε (Γεωργία)

Πιούνικ (Αρμενία)-Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Γκόριτσα (Σλοβενία)

Τέουτα (Αλβανία)-Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)

Μπερόε Στάρα Ζαγόρα (Βουλγαρία)-Ράντνικ Μπιγέλινα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)

Κουκέσι (Αλβανία)-Ρούνταρ Πλιέβλια (Μαυροβούνιο)

Διαβάστηκε 384 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 29 Ιουνίου 2016 15:31
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Οι όμιλοι του Champions League !

Νέα Βίντεο

Ράδιο

  

            
 

 

Το site δεν είναι επιχείρηση κερδοσκοπικού χαρακτήρα. Όλες οι καταχωρήσεις γίνονται ΔΩΡΕΑΝ. Στείλτε μας και εσείς τη δική σας !!!

 

 

 tp-logo  Η Ιστοσελίδα κατασκευάστηκε από ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ με το  ειδικό πακέτο  προσφοράς 
“Δωρεάν ιστοσελίδες για όλους”   
 Για περισσότερες πληροφορίες τηλ. Επικοινωνίας 6974410972